تجویز نخود ریز فله توسط پزشک متخصص برای درمان سنگ کلیه

وقتی غذاهای همه کاره در گفتگو مطرح می شوند نخود ریز فله ممکن است اولین چیزی نباشد که به ذهن می رسد با این حال این غذاهای گیاهی دارای مواد مغذی هستند و هم می توانند به غذاهای خوش طعم طعم دهند و هم غذاهای شیرین را حجیم کنند.

متخصص تغذیه، پاتریشیا بریجت لین توضیح می‌دهد که چرا نخود برای شما بسیار مفید است  و مزایای سلامتی خاصی که ارائه می‌کند.

نخود که به لوبیا گاربانزو نیز معروف است در دسته حبوبات طبقه بندی می شود آنها از یک گیاه می آیند در واقع، لین خاطرنشان می کند که آنها یکی از اولین سبزیجات کشت شده در تاریخ هستند و دو تا سه تا یک غلاف رشد می کنند.

با این حال، نخود هم به عنوان یک سبزی و هم پروتئین در نظر گرفته می شود زیرا بسیار مغذی است برخی از مردم حتی آنها را یک غذای فوق العاده می دانند.

نخود

نخود چیزی است که به عنوان یک پروتئین کامل شناخته می شود زیرا حاوی تمام نه اسید آمینه ضروری است که بلوک های سازنده ای هستند که به عملکرد صحیح بدن کمک می کنند.

لین می افزاید: نخود همچنین منبع عالی پروتئین غیر حیوانی است آنها برای گیاهخواران و وگان ها عالی هستند.

علاوه بر این، نخود سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است اینها شامل کولین است که به عملکرد روان و سیستم عصبی شما کمک می کند و همچنین فولات، منیزیم، پتاسیم و آهن.

برای اندازه گیری خوب نخود همچنین دارای ویتامین A، E و C بالایی است لین می گوید: به همین دلیل است که آنها فواید زیادی برای سلامتی دارند این نخودهای کوچک فقط مملو از مواد مغذی هستند.

نخود سرشار از فیبر است لین می‌گوید: در واقع، یک فنجان مصرف تقریباً نیمی از فیبر توصیه شده روزانه برای بزرگسالان را تشکیل می‌دهد.

این باعث سیری می شود به عبارت دیگر، به شما کمک می کند مدت بیشتری احساس سیری کنید بنابراین پرخوری نکنید او می افزاید: اگر افراد سعی در انجام این کار داشته باشند، یا وزن خود را حفظ کنند این می تواند به کاهش وزن کمک کند.